Kripto Para

Dogecoin Tüm Zamanların En Yüksek Değerini Gördü

Abone Ol 

Dogecoin Tüm Zamanların En Yüksek Değerini Gördü

[lwptoc width=”full” skipHeadingLevel=””]

Bir süredir kripto paralarla haşır neşir olan Elon Musk , attığı tweetlerle Dogecoin’i tüm zamanların en yüksek değerine yerleştirdi. Piyasa üzerinde tek bir tweetle dahi etki kuran iş adamı , basit bir kripto para olan Dogecoin’i 0,082 Dolar üzerinden işlem görmesini sağladı.

 

SpaceX , Paypal ve Tesla gibi bir çok dev şirketin kurucusu , yatırımcı ve iş adamı Elon Musk attığı tweetlerde dahi piyasada etki kurmakta. Elon geçen günlerde Amazonun kurucusu Jeff Bezos’u geçerek bu sayede dünyanın en zengin insanı oldu. Son zamanlarda Dogecoine bir hayli takan Elon Musk ve Dogecoin’den bahsediyoruz.

Dogecoin nedir?

Dogecoin , bir zaman internet fenomeni olan Doge adlı köpekten esinlenilerek yapılan; bir şakaya dayalı elektronik para birimidir. Litecoin tabanlı elektronik para birimi , 8 Aralık 2013 yılında borsada işlem görmeye başladı.

DogeCoin , uzun yıllar çok düşük miktarlarda işlem görmesine rağmen son zamanlarda elektronik para birimlerinin revaçta olmasıyla yükseldi. Bu sayede başarılı iş adamı Elon Musk’ın da radarına girmeyi başardı. Ardından Elon Musk Dogecoine oldukça fazla eğildi ve kripto para ATH değerini görmeyi başardı.

Dogecoin En Büyük 8.Kripto Para Oldu

Dogecoin , uzun süre değersiz olması sebebiyle musluklar aracılığıyla ücretsiz dağıtılmaktaydı. Bu kripto para bir anda geçtiği yükseliş trendi ile en büyük 8.kripto para olarak tarihe geçiyor. Yatırımcılarına kısa vadede getirmiş olduğu kazanç , onun bir süre daha gündemde olacak gibi görünmekte.

Halkın Kripto Parası

Elon Musk , twitter hesabı üzerinden “Doge” , “Dogecoin halkın kripto parasıdır” gibi birçok tweet attı. Sonra “Who let the Doge out” adlı bir tweet atan Elon , 2010 yılından popüler olan bir şarkıya atıfta bulunarak değeri biraz daha arttırdı. Bu sayede dogecoinin oldukça artmasını sağladı.

Bu durumdan önce de twitter biyografisine #Bitcoin yazarak , bitcoine yeni rekorlar kırdıran iş adamı ; gelecek günlerde de piyasa manipülasyonlarına devam edecek gibi gözüküyor.

Dogecoin’e Yatırım Yapmalı mı?

dogecoin

Tamamen şaka amaçlı ve bir internet efsane yüzünden geliştirilen Dogecoin’i uzun süreler kimse önemsemedi. Bir anda gelişen ve üzerine talih kuşu konan Dogecoin’in , bir süre daha yatırımcılarına kazandıracağını düşünüyoruz.

Eğer sizde olayları izlemek yerine harekete geçmek istiyorsanız oldukça dikkatli olmanızda fayda var. Şirketlerin yatırımlarını ani çekmeleri bir anda kripto paranın değerini düşürebiliyor. Bu gibi durumlarda en çok küçük yatırımcılar zarar görmekte. Tabii Elon Musk’ın kafasının atması durumunda da Dogecoin balonu patlar. Ancak bu bekleyeceğiniz anlamına gelmez. Bu yüzden kaybettiğinizde üzülmeyeceğiniz kadar yatırım yapmanız; hem sizi mutlu edecek hemde zarar görmenizi engelleyecektir.

Son olarak Dogecoin’e yatırım yapmayı düşünen arkadaşlara daha stabil borsalara yönelmelerini öneririm. Bu sayede sizin hızlı iniş çıkışlarda zararınız yok denecek kadar az olacak.

Dogecoinin geleceğini , Elon Musk ve küçük yatırımcılar belirleyecek gibi gözüküyor. Sitemize üye olmayı unutmayın.

Altcoinlerle ilgili yazımızı okumak isterseniz; Yazıya Git

1tekno.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu