OyunTeknoloji Haberleri

Efsanevi Dövüş Oyunu Street Fighter II, 30 Yaşına Bastı

Abone Ol 

Efsanevi Dövüş Oyunu Street Fighter II, 30 Yaşına Bastı

Street Fighter

Capcom şirketi tarafından geliştirilen ve 90’lı yıllarda Atari salonlarının vazgeçilmez dövüş oyunu olan Street Fighter II, 30’uncu yılını devirdi.

Bu haberi okuyan pek çok kişi zamanın ne kadar çabuk geçtiğini hissedecek olsa da Street Fighter II, 30 yaşında. Geliştirici şirket Capcom‘un attığı tweet’ine göre, bu efsanevi dövüş oyunu 6 Şubat 1991‘de Atari salonlarına giriş yaptı.

Street Fighter

Dövüş oyunu camiasını birçok yönden şekillendiren ve popüler hale getiren Street Fighter II, tüm zamanların en büyük video oyunlarından biri olarak kabul ediliyor. Haziran 1992‘de piyasaya sürülen Super Famicom (SNES) versiyonu, dünya çapında 6,3 milyon kopya satmış ve zamanının en büyük başarısını göstermişti. Gerçekten bu başarı göz dolduruyor.

Eskimeyen Oyun Street Fighter

Street Fighter II, Ryu, Ken, Guile ve Chun Li gibi karakterlerin yıllar boyunca çeşitli yollarla gündemde yer almasıyla ana akım kültüre de sıçradı. Örneğin, başrollerini Jean-Claude Van Damme ve Raul Julia’nın oynadığı 1994 yapımı aksiyon filmi Street Fighter‘dan bahsedilebilir; ya da bir dizi Street Fighter anime serisinden.

Yazımızı beğendiyseniz yorum yapmayı ve hala sitemize üye değilseniz üye olup paylaşım yapmayı unutmayın.

1tekno.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu