Android

Huawei Harmony Os 2.0 Çalışırken Görüntülendi

Abone Ol 

Huawei ABD ile yaşadığı anlaşmazlıklar sonucunda Google tarafından Google Uygulamaları’na erişim kısıtlaması getirilmişti. Huawei bu durum karşısında kendi mağazasını çıkararak kullanıcılarına alıştıkları deneyimi sunmaya devam etmişti. Huawei ABD şirketlerine bağımlılığını tamamen kesmek için cihazlarında aktif olarak kullandığı işletim sistemi olan Android yerine kendi işletim sistemleri olan Harmony Os’u duyurdu. Yapılan çalışmalar sonucu ilk kez Harmony Os 2.0 çalışırken görüntülendi.

Huawei Harmony Os 2.0 Çalışırken Görüntülendi

Wang Chenglu geçtiğimiz günlerde, Haziran 2021’e kadar Huawei üretimi birçok telefonun HarmonyOS 2.0’a geçiş yapacağını açıklamıştı. İşletim sisteminin sadece akıllı telefonlarla sınırlı kalmayacağını dile getiren Chenglu; Huawei’nin IoT ekosistemindeki diğer cihazların da HarmonyOS’e ev sahipliği yapacağı bilgisini paylaştı.

HarmonyOs işletim sisteminin tanıtımına çok az bir süre kala işletim sisteminin Huawei Mate X2’de çalışırken göründüğü bir video sızdırıldı.

Videoda bildirim çubuğu ve simgelerin nasıl gruplandırıldığı ve nasıl göründükleri konusunda Android ile pek çok benzerliğin yer alması göze çarpan ilk detay oldu. Ayrıca cihazların içerisine Petal Search gibi Huawei’in kendi uygulamalarının küresel cihazlar için dahil edilmesi bekleniyor.

Sağ üst köşeden aşağı çekildiğinde bizi kontrol merkezi karşılarken; sol üst köşeden aşağı çekildiğinde ise gelen mesajlar ve bildirimler yer alıyor.

Huawei’nin Takvim ve Notlar uygulamaları da yeni işletim sistemiyle; o uygulamayı açmadan daha fazla bilgi edinebilmek için yukarı doğru kaydırmayla veya uzun basmayla; erişilebilmesine izin verecek bir widget’a sahip olacak. Kısayol hareketlerinin tabletler ve katlanabilir cihazlar için mi kullanılacağı yoksa diğer cihazlar için farklı yollar mı izleneceği belirsizliğini koruyor.

Yazımızı beğendiyseniz yorum yapmayı ve hala sitemize üye değilseniz üye olup paylaşım yapmayı unutmayın.

1tekno.com  kizloji.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu