Mobil

Huawei P50’nin Tanıtım Tarihi Açığa Çıktı

Abone Ol 

Akıllı telefon kısmının değerli sızıntı kaynaklarından bir tanesi olan “Ice Universe“, Çinli teknoloji devi Huawei ile ilgili bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımda şirketin P50 serisine ait olduğu düşünülen bir tanıtım afişi paylaşan sızıntı kaynağı, yaptığı bu paylaşımla telefonun çıkış tarihini de paylaşmış oldu.

2 Haziran, Huawei için hayli değerli bir tarih. Zira şirket, bu tarihte düzenleyeceği bir etkinlikte Watch 3 ile MatePad Pro 2’yi tanıtacak. Lakin Ice Universe tarafından yapılan paylaşım, etkinliğin sadece bu iki yapıtla hudutlu olmayacağını gözler önüne seriyor. Ice Universe’ün paylaşımına göre Huawei, P50 isimli amiral gemisi ailesini de bu etkinlik kapsamında duyuracak.

Huawei’nin sızdırılan P50 tanıtım afişi

huawei

Huawei’nin yaklaşan amiral gemisiyle ilgili daha önce ortaya çıkan bilgiler, bu telefonun devasa bir kamera kurulumuyla geleceğini gözler önüne sermişti. Savlara göre bu akıllı telefon, Sony’nin 1 inç büyüklüğündeki IMX800 sensörle gelecek ve bu yüzden de iki farklı dairesel yapıda kamera kurulumuna sahip olacak. İşte bu kamera heyetimi, sızdırılan tanıtım afişinde de kendini göstermiş üzere duruyor.

Bu ortada, Huawei P50 ailesi, şirket için büyük bir dönüm noktası olabilir. Zira beklentiler, bu telefonun Android yerine HarmonyOS işletim sistemiyle geleceği tarafında. Ancak bu noktada da mutlaklaşmış bir şey bulunmuyor. 2 Haziran, Huawei ve akıllı telefon kesiti için çok büyük olaylara gebe ve o gün geldiğinde neler olacağını, ebediyen birlikte göreceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu