OyunTeknoloji Haberleri

PlayStation 5 Dijital Sürüm Satış Fiyatı Şok Etti!

Abone Ol 

PlayStation 5 Dijital Sürüm Satış Fiyatı Şok Etti!

Playstation

Sabit disk sürücüsü barındırmayan dijital PlayStation 5 sürümü uygun fiyatlı PlayStation almak isteyenlerin tercihi oldu. Ülkemizde daha satışa çıkmayan bu sürümün çıkış tarihi ve fiyatı resmi PlayStation Türkiye hesabından açıklandı.

PlayStation Türkiye tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre, PlayStation 5 Dijital Sürüm ülkemizde Şubat ayı içerisinde satışa sunulması planlanıyor. Satış fiyatının ise şuanki kura göre 5,999 TL olacağı açıklandı.

PS5 Dijital Sürüm, standart PlayStation 5 konsoluyla birebir aynı donanıma sahip. Aralarındaki tek fark dijital versiyonda blu-ray disk sürücüsü bulunmaması. Yani fiziksel oyunları kullanamıyacağımız sürümde dijital PS Storedan oyunları temin edebilirsiniz.

Standart PS5 konsolu 19 Kasım 2020’de 8.299 TL satış fiyatıyla piyasaya sürülmüştü. Aynı tarihte çıkış yapan PS5 Digital Edition’ın ise Türkiye’ye 2021’de geleceği açıklanmıştı. PlayStation 5 Dijital Sürüm almak şuan ki şartlara bakarsak en mantıklısı.

Sony’nin yeni nesil konsolu PS5 dünya çapındaki yüksek talep sonucunda yaşanan stok sıkıntısı nedeniyle ulaşılması zor bir durumda. Türkiye’de de aynı şekilde şu anda ikinci el dışında standart PS5 konsolunun stokları bitmiş durumda. Bu ay içerisinde satışa sunulacak Dijital Sürüm ile birlikte standart PS5 stoklarının da yenilenmesi bekleniyor.

1tekno.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu